Strona główna
Co powinna zawierać strona internetowa? A branża artykułów rolnych

Co powinna zawierać strona internetowa? A branża artykułów rolnych

01.05.2023

Co powinna zawierać strona internetowa? A branża artykułów rolnych

Twoja firma specjalizuje się w artykułach rolnych? Chcesz dotrzeć do nowych klientów? Postaw na firmową stronę internetową! Dowiedz się, z czego powinna się składać firmowa witryna. Przeczytaj, o czym nie możesz zapomnieć, zlecając jej wykonanie. Sprawdź, czy dzięki niej można poprawić wizerunek Twojego przedsiębiorstwa w sieci!

Podstrona o Twojej firmie

Strona internetowa powinna przede wszystkim zawierać dane dotyczące Twojej firmy. Opis historii pozwala lepiej ją poznać przez klientów i współpracowników. Dobrym pomysłem jest umieszczenie sekcji ze zdjęciami pracowników. Z pewnością zachęci to potencjalnych klientów do kontaktu. W dodatku nie zapominaj o referencjach i opiniach! W ten sposób sprawisz, że Twój biznes będzie godniejszy zaufania.

Wizerunek firmy a formularz kontaktowy

Wizerunek w sieci to także strona kontaktowa. Dobrze, aby zawierała:

 • adres,

 • telefon,

 • e-mail.

Ułatw użytkownikom komunikację z Twoim biznesem. Dzięki formularzowi, szybko i prosto, z Twojej strony internetowej skontaktują się z Tobą.

Treści (content) na stronie internetowej firmy

Budowanie wizerunku firmy w Internecie obejmuje również content, a więc treści. Składają się na nie słowa kluczowe odpowiadające Twojemu biznesowi, a zatem artykułom rolnym. Oprócz tego treści obejmują:

 • podstronę o przedsiębiorstwie,

 • podstronę o ofercie,

 • FAQ,

 • opisy realizacji,

 • blog firmowy,

 • zakładkę „Kontakt”.

Poza wyżej wspomnianymi elementami, warto pomyśleć o sekcji z poradami. W ten sposób zbudujesz pozycję eksperta w rolnictwie. Zwiększysz także pozycję w wyszukiwarce Google. Najprościej jest zlecić ich tworzenie doświadczonym copywriterom.

Media społecznościowe a wizerunek w sieci

Social media są w Polsce popularne, co potwierdza raport „Digital 2022” DataReportal. Według niego z Mediów Społecznościowych korzysta aż 27 milionów internautów. Działalność na portalach społecznościowych umożliwia szybkie dotarcie do klientów i interakcję z nimi. W ten sposób można zaangażować internautów. W ten sposób można zwiększyć ruch na stronie WWW. Dlatego tak ważne jest połączenie strony internetowej z kontami w Social Media.

Do najpopularniejszych serwisów zaliczają się: Facebook, Instagram, YouTube, LinkedIn czy Twitter.

Bezpieczeństwo strony WWW

Bezpieczeństwo strony firmowej obejmuje zabezpieczenie jej przed hakerami i użyciu zasobów technicznych domeny i serwera. Zapewniona jest też ochronaprzed kradzieżą danych osobowych i ich nielegalnym użyciem. Główną zasadą odnośnie do bezpieczeństwa jest tworzenie backupów. Polega to na systematycznym pobieraniu całej zawartości plików strony i bazy danych oraz zapisywanie ich na serwerze. Wówczas w trakcie awarii czy ataku hakerskiego będzie możliwe odtworzenie serwisu.

Poza tworzeniem kopii, warto pomyśleć o wdrożeniu certyfikatu SSL. W ten sposób zabezpieczysz się przed przechwytywaniem danych. Dzięki specjalnym skryptom ochronisz swój serwis przed przechwyceniem danych klientów osobowych czy finansowych. Witryny bazujące na CMS powinny systematycznie aktualizować skrypt:

 • oprogramowania,

 • modułów,

 • wtyczek,

 • motywów,

 • skórek.

Strona WWW a pozycjonowanie

Ostatnim ważny element strony firmowej to jej pozycjonowanie. Polega na optymalizacji on-page, a więc na stronie WWW i off-page, a więc budowaniu linków.